Hotel Sunrise All Suites Resort




Officiel kategori
Sunrise All Suites Resort - All Inclusive ligger tæt på stranden i Obzor, kun 7 minutters gang fra Obzor Centrale Strand. Dette overnatningssted med 4 stjerner ligger 32,6 km fra Action Aquapark og 33,9 km fra Sunny Beach.
Dette overnatningssted er med alt inklusive. Priserne inkluderer måltider og drikkevarer på stedets spisesteder. Der kan blive opkrævet betaling for spisning på visse restauranter, særlige middage og retter, nogle drikkevarer og andre faciliteter.Få stillet sulten på Main Restaurant, en af 2 restauranter på dette overnatningssted. Slut dagen af med en drink i baren/loungen or baren ved poolen.
Faciliteter
Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan slappe af og nyde massage, kropsbehandlinger samt ansigtsbehandlinger. Du vil helt sikkert værdsætte de rekreative faciliteter, herunder fitnesscenter og en sæsonbestemt udendørs pool. Andre faciliteter på dette overnatningssted inkluderer trådløs internetadgang (tillægsgebyr) og spillehal/spillerum.
Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og bagageopbevaring.
Gebyrer & vigtige oplysninger
Følgende gebyrer og depositummer opkræves af hotellet, når servicen bruges eller ved ind- eller udtjekning:
- Tillægsgebyr for trådløst internet på værelset: EUR 3 pr. dag (priserne kan variere)
- Tillægsgebyr for trådløst internet på fællesarealer: EUR 3 pr. dag (priser kan variere)
- Gebyr for pengeskab på værelset: EUR 3 pr. dag
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
Godt at vide
- Den udendørs pool har åbent fra maj til september.
- Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
- Dette overnatningssted har indført foranstaltninger i forhold til øget rengøring og gæsters sikkerhed.
- Der anvendes desinfektionsmiddel til rengøring af overnatningsstedet. ofte berørte overflader rengøres med desinfektionsmiddel mellem ophold. sengetøj og håndklæder vaskes ved mindst 60 °C.
- Der er tiltag for at sikre social afstand, personalet anvender værnemidler, der er beskyttelsesskærm mellem personale og gæster i travle områder og gæster bliver tilbudt håndsprit.
Indtjekningsinstruktioner
Personalet tager imod gæster ved ankomst.
- Dette overnatningssted udlejes af en privat vært; udlejning er tilknyttet vedkommendes erhverv, profession eller virksomhed som defineret i artikel 155 i den franske skattelov.
- Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
- Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
- Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
- Parkering på stedet er ikke muligt
- Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at reservere baby-/barnesenge
- Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer røgalarm
Derfor skal du vælge Hotel Sunrise All Suites Resort
- Nærmeste lufthavn: 64 km
- Nærmeste strand: ca. 450 m
- Pool (evt. sæsonåben)
- Internetadgang/Wi-Fi
Godt at vide
OBS: All inclusive-konceptet bestemmes lokalt af hotellet og kan ændres løbende hen over sæsonen. Det aktuelle program får du ved ankomsten til hotellet. All inclusive inkluderer altid morgenmad, frokost og aftensmad (oftest i hotellets buffetrestaurant), snacks som eksempelvis is og et udvalg af lokale drikkevarer (ofte på bestemte tidspunkter).
Hvis du har bestilt et ophold med all inclusive (uanset om det er light, plus eller andet), så er det ikke altid, at alle hotellets barer og/eller restauranter er inkluderet i deres all inclusive-koncept - disse vil du betale ekstra for på stedet, hvis du ønsker at benytte disse.
Hoteltype
Kort og afstande
Kort og afstande
- Nærmeste strand: ca. 450 m
- Afstand til centrum: ca. 2 km
- Den antikke befæstning: ca. 4.8 km
- Sunny Beach: ca. 39 km
- Nessebar: ca. 44 km
- Burgas Lufthavn: ca. 64 km (1h 10m)
- Varna Lufthavn: ca. 64 km (1h 0m)
Værelser
Faciliteter
Nedenfor har du udvalgte hotel- og værelsesfaciliteter på Hotel Sunrise All Suites Resort. Nogle kan være fælles og/eller mod tillæg på stedet eller høre til specifikke værelsestyper.
- Pool (evt. sæsonåben)
- Internetadgang/Wi-Fi
- Restaurant
- Børnepool el. afsnit
- Parkering (evt. mod gebyr)
- SPA/wellness (oftest mod gebyr)
- Hotelbar
- Mulighed for All Inclusive
Bemærk: Nogle faciliteter som f.eks. udendørs swimmingpool og restauranter kan være sæsonlukkede og kan indeholde betaling direkte til opholdsstedet (lavsæson er typisk fra oktober til og med april for de fleste rejsemål i Sydeuropa - på nær vinterdestinationer som Madeira og de kanariske øer). For Thailand er det næsten med omvendt fortegn (højsæson er typisk fra oktober til april) - dog kan der være differencer alt efter rejsemålet. Vi henviser til og anbefaler i øvrigt, at du læser vores FAQ
Adresse
8250 Obzor
8250 Obzor
Koordinater
Latitude: 42.8367
Longitude: 27.8771